- Reklama -euro

Wi-Fi může obchodníkům zvýšit zisky nečekaným způsobem. Takhle to dělají profesionálové

Moderní síťové řešení Cisco Meraki umí mnohem víc, než zprostředkovat bezproblémový internet. Pomůže vám dělat klíčová rozhodnutí.

Profesionální síťová řešení Cisco Meraki jsou určena všem firemním zákazníkům.

Velkým společnostem přinesou lepší přehled o vlastní síti. Malé a střední podniky mohou snadno vyřešit problémy, jako je rovnoměrné pokrytí či kvalita a stabilita připojení. Rovněž lze nastavit omezení na navštěvování nepovolených stránek, stahování nelegálního obsahu, či diferencování kvality přenosu dat pro jednotlivé uživatele sítě – a přitom netrávit hodiny náročnou zprávou.

Společnou vlastností všech CISCO Meraki produktů je právě jednoduchý a přehledný management.

Pokud se rozhodnete pro řešení Cisco Meraki, můžete získat mnohem víc než jen pokročilé a spolehlivé síťové řešení. Obdržíte také množství užitečných dat, díky kterým můžete nečekaným způsobem zvýšit zisky nebo zefektivňovat provoz.

Data z Wi-Fi i Bluetooth
Jak to funguje? Každý Meraki Access Point s potřebnou licencí má možnost detekce uživatele na základě signálu z Wi-Fi zařízení, které má s sebou. Může to být chytrý telefon, tablet nebo například přenosný počítač. Zařízení přitom ani nemusí být připojeno do vaší sítě.

Z parametrů jako je například síla signálu a MAC adresa umíte identifikovat, jak se návštěvník pohybuje či dokonce jeho opakované návštěvy. Vše přitom zcela anonymně a aniž by bylo ohrožováno soukromí vašich zákazníků.

V produktové řadě Meraki naleznete kompletní skupinu síťových produktů od bezdrátových sítí, přes bezpečnostní zařízení a přepínače, až po Mobility Management.

Z takto sesbíraných, anonymních dat umíte pomocí rozhraní Meraki Cloud Dashboard získat grafy. Z nich budete umět zjistit chování zákazníků ve vašich provozech v reálném čase na základě jejich polohy. Všechno je to mimořádně jednoduché a současně efektivní.

Nasbíraná data je v přímo prostředí Meraki možno filtrovat, porovnávat jednotlivé lokality mezi sebou a sdílet. Tímto způsobem umíte analyzovat chování zákazníků ve vaší prodejně a například lépe uspořádat zboží, cílit promo akce, analyzovat úspěšnost marketingové kampaně nebo sledovat návštěvnost a přizpůsobit počet zaměstnanců na provozu.

Množství nasbíraných dat lze rozšířit také o informace z Bluetooth zařízení jako jsou fitness náramky nebo sluchátka. Stačí použít Meraki Wi-Fi vysílač s vestavěným Bluetooth.

Nasbíraná data si můžete přehledně zobrazit v grafech a zjistit tak například, ve kterých dnech navštíví váš provoz nejvíce návštěvníků, jak dlouho se zdrží, i ve kterých částech prodejny stráví nejvíce času.

Maloobchody a restaurace díky nasbíraným analytickým datům umí lépe odhadnout potenciál lidí procházejících kolem provozu. Mohou také mít přehled o čase stráveném v provozu jednotlivými návštěvníky i identifikovat části prodejny, kde se zákazníci zdrží nejdéle. Rovněž umí zjistit počet věrných, vracejících se zákazníků či správně vyhodnocovat různé propagační akce či marketingové kampaně.

Organizátoři eventů a provozovatelé věřených prostranství zase díky síťovým řešením Cisco Meraki umí efektivně měřit, v jakých časech mají nejvyšší návštěvnost a tak lépe plánovat počet a rozmístění personálu. Mohou si také zobrazit data pohybu lidí a efektivněji rozmístit reklamu v prostoru. Takto nasbíraná data také mohou být silným argumentem podporujícím rozhodnutí možných inzerentů.

Množství velkých společností, ale například i škol, hotelů a jiných institucí povoluje používání a připojování vlastních zařízení BYOD (Bring Your Own Device) do síťové infrastruktury. Proto je nezbytné, aby byl přístup do sítě pro taková zařízení zajištěn a nevznikaly bezpečnostní díry v infrastruktuře. Mimo jiné řešení umožňuje monitorovat výskyt zaměstnanců kanceláří, ve kterých dnech a časech jsou prostory nejvíce využívány a naopak kdy nejméně. Díky tomu lze lépe plánovat potřeby kancelářských prostor.

Subscribe

spot_imgspot_img

More like this
Related

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Prostředí pro manažerské bootcampy by mělo být inspirující

Manažerské bootcampy jsou intenzivní a soustředěné tréninkové programy, které...

Paletizační vidle: Revoluční inovace ve světě manipulace s nákladem

Paletizační vidle jsou klíčovým prvkem v logistice a skladování,...

Bazar stavebních strojů: Výhody a možnosti

Bazar stavebních strojů představuje skvělou příležitost pro ty, kteří...