- Reklama -euro

Apple představil nový 5G iPhone s hranatým designem a nový smartreproduktor

Apple musel představení nových iPhonů kvůli pandemii přesunout až na říjen a po dlouhé době jsme viděli jejich uniklé fotky před oficiálním uvedením.

Podle šéfa Apple Tima Cooka je nejzásadnější novinkou 5G. Hned po představení nového smartreproduktoru HomePod mini se snažil spolu s představitelem amerického telekomu Verizon přízvukovat důležitost, rychlost a možnosti 5G.

Následovalo představení nové generace iPhonů.

iPhone 12 s 5G a novým designem iv menším „mini“ provedení
iPhone 12 se vrací k hranatému designu, který měly telefony Apple čtvrté a páté generace. Hranatý design mají i iPady Pro a nové letos představené iPady Air.

Nový iPhone 12 má 5G čip a bude dostupný v pěti barvách (černá, bílá, modrá, červená a zelená).

iPhone 12 bude mít 5nm procesor A14 Bionic, který je podle společnosti o 50 procent rychlejší než předchůdce A13 dostupný v iPhonech 11.

Další parametry nového iPhonu 12:
OLED obrazovka s podporou Dolby Vision, HDR 10 a HLG
hlavní fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů f/1.6 (Apple tvrdí, že se zlepšil výkon při slabém osvětlení) + 12 MP ultraširoký fotoaparát

Apple představil také verzi 12 mini, která má téměř všechny stejné parametry, ale v menším těle. 12 mini má 5,4palcovou obrazovku a menší tělo než například iPhone 8, který měl 4,7palcovou obrazovku.

Během večera byly dále představeny nové verze iPhonů Pro a Pro Max se stejným hranatým designem okrajů, u kterých se Apple soustředil zejména na kvalitu fotografie a video.

HomePod mini za pouhých 99 dolarů
Apple pravděpodobně pochopil, že „bitvu o obývací pokoj“ nevyhraje drahým domácím reproduktorem, když konkurence (Amazon a Google) mají v nabídce smartreproduktory pod sto dolarů.

Odpovědí společnosti má být HomePod mini za 99 dolarů, který má mít kvalitní zvuk a lepšího asistenta Siri.

Apple ukázal, že HomePod mini rozpozná, je-li v blízkosti iPhone, na kterém je puštěna hudba, začne automaticky hrát na smartreproduktoru.

Mezi další z funkcí patří intercom, tedy možnost používání více reproduktorů v jedné domácnosti ke komunikaci mezi sebou.

Apple ukázal také MagSafe, nový magnetický mechanismus pro iPhony
Apple oživil svou nabíjecí značku MagSafe z MacBooků. Jedná se o nový magnetický mechanismus, kterým mohou zákazníci k iPhonem připojovat různé příslušenství.

Apple ukázal MagSafe v různém provedení: od magnetické peněženky, přes magneticky přichycený kryt pro kreditní karty na zadní stranu iPhonu nebo kombinovanou nabíječku i pro Apple Watch.

Subscribe

spot_imgspot_img

More like this
Related

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Prostředí pro manažerské bootcampy by mělo být inspirující

Manažerské bootcampy jsou intenzivní a soustředěné tréninkové programy, které...

Paletizační vidle: Revoluční inovace ve světě manipulace s nákladem

Paletizační vidle jsou klíčovým prvkem v logistice a skladování,...

Bazar stavebních strojů: Výhody a možnosti

Bazar stavebních strojů představuje skvělou příležitost pro ty, kteří...