- Reklama -euro

Philips zruší čtyři tisíce pracovních míst

Masivní výdaje spojené s vadnými spánkovými respirátory jej posunuly do ztráty.

Nizozemský výrobce zdravotnických pomůcek Philips v pondělí oznámil, že zruší 4000 pracovních míst, protože další masivní výdaje spojené s vadnými spánkovými respirátory ho posunuly do ztráty. TASR o tom informuje na základě zpráv AFP a Reuters.

Toxická pěna
Společnost Philips ztratila přibližně 30 miliard eur své tržní hodnoty, odkdy v červnu loňského roku šokovala investory stažením 5,5 milionu ventilátorů používaných k léčbě spánkové apnoe kvůli obavám, že pěna používaná v přístrojích by mohla být toxická.

Philips již vyčlenil 900 milionů eur na vadné respirátory a před dvěma týdny varoval, že toto čtvrtletí zaknihuje poplatek ve výši 1,3 miliardy eur.

Předchozí generální ředitel odstoupil začátkem letošního roku poté, co uplynulých 12 let řídil přechod společnosti od výrobce spotřební elektroniky na výrobce zdravotnických pomůcek.

Nový generální ředitel Roy Jakobs si dal za cíl znovu získat důvěru pacientů, spotřebitelů a zákazníků, jakož i akcionářů a dalších „zainteresovaných stran“.

Reorganizace společnosti
Rušení pracovních míst je prvním oznámením Jakobse a představuje přes 5 % z celkových 78 000 globálních zaměstnanců v loňském roce.

Společnost očekává, že reorganizace ji bude v následujících čtvrtletích stát přibližně 300 milionů eur.

Philips začátkem měsíce ve varování před slabými výsledky uvedl, že jeho upravený zisk před úroky, zdaněním a amortizací (EBITA) se ve 3. čtvrtletí propadl o 60 % na 209 milionů eur.

Srovnatelné tržby společnosti klesly o 6 % na 4,3 miliardy eur, protože problémy s nedostatkem dodávek komponentů byly mnohem větší, než se očekávalo, a budou i nadále zatěžovat prodej v posledních měsících roku 2022.

Subscribe

spot_imgspot_img

More like this
Related

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Prostředí pro manažerské bootcampy by mělo být inspirující

Manažerské bootcampy jsou intenzivní a soustředěné tréninkové programy, které...

Paletizační vidle: Revoluční inovace ve světě manipulace s nákladem

Paletizační vidle jsou klíčovým prvkem v logistice a skladování,...

Bazar stavebních strojů: Výhody a možnosti

Bazar stavebních strojů představuje skvělou příležitost pro ty, kteří...